V letošnjem šolskem letu se je naša podružnična šola ponovno vključila v projekt »Tek podnebne solidarnosti«, znotraj katerega bodo učenci tekli v solidarnosti do ljudi v revnejših državah, predvsem v Afriki, ki jih posledice podnebnih sprememb najbolj prizadenejo.

Projekt poteka že od šolskega leta 2011/2012. Z zbiranjem kilometrov, bomo pomagali tudi mi graditi kroge solidarnosti okoli planeta Zemlje (40.075 km je obseg ekvatorja). Do sedaj je udeleženim uspelo preteči 13 krogov okoli ekvatorja (533.175,26 km). Cilj letošnje akcije je, da odtečemo dodatni  solidarnostni krog. Uspeh je odvisen tudi od otrok naše podružnične šole.

Vsak udeleženec si lahko izbere svoj razlog, zaradi katerega teče. Mi smo se odločili za skupen moto teka. Tako naša podružnica teče v znamenje solidarnosti do tistih, ki zaradi posledic podnebnih sprememb nimajo dovolj pitne vode ali hrane, ter tistih, ki so jih prizadele naravne katastrofe.

K zbiranju kilometrov vabimo tudi vas, starše. Preko svojega otroka nam lahko sporočite število kilometrov, ki ga boste pretekli in tako tudi vi pomagate graditi krog solidarnosti okoli planeta Zemlja.

Dober namen pomeni veliko, zato se nam pridružite!