V letošnjem šolskem letu smo pripravili in izpeljali tri oddaje šolskega radia. Zaradi epidemije koronavirusa je bila prva ‘na sporedu’ šele 16. aprila (namesto 2. aprila). Poklonili smo se velikemu pravljičarju Hansu Christianu Andersenu, dnevu mladinske književnosti in zaključku bralne značke – vsemu trojemu je posvečen 2. april.

V drugi oddaji smo predstavili novice iz živalskih vrtov, govorili pa smo tudi o ogroženih živalskih vrstah, npr. o zadnjih dveh severnih belih nosoroginjah na našem planetu. Tema oddaje so bili namreč 22. april – svetovni dan Zemlje, 15. maj – dan podnebnih sprememb in 5. junij – svetovni dan varstva okolja.

S tretjo oddajo pa smo se poslovili od šole in od četrtošolcev, pozdravili počitnice in se spomnili tudi 30. rojstnega dneva naše domovine.

V oddajah so sodelovali Hana, Vanesa, Anika, Nina, Sara, Teja, Polona, Taya, Kostela, Klemen, Mila, Maruša, Erika, Šarlin, Tobija in Elis.

Na svidenje naslednje šolsko leto!