Naša šola bo tudi letos sodelovala v projektu Slovenske karitas, ki poteka od leta 2011.  Kako? Tekli bomo v znamenju solidarnosti do ljudi v najrevnejših državah, predvsem v Afriki, ki jih posledice podnebnih sprememb najbolj prizadenejo.

Cilj projekta je v tem šolskem letu zgraditi – preteči peti Krog solidarnosti okoli planeta Zemlje (več kot štiri smo s skupnimi močmi že pretekli, v tem šolskem letu si želimo preteči peti krog, to je skupaj 200 375 km).

Projekt smo ‘otvorili’ v tednu otroka, ko so naši otroci simbolno tekli po obnovljenem Vipavskem Križu. Do konca šolskega leta bomo ‘nabirali’ kilometre pri urah športa, med odmori, v podaljšanem bivanju, na športnih dnevih, pa tudi doma.

Spoštovani starši, vabimo vas, da nam pomagate, saj ste se lani in predlani zelo izkazali. Tecite za podnebno solidarnost. Na listek napišite ime in razdaljo, ki ste jo pretekli. Listek vrzite v škatlo, ki je v ta namen pripravljena v avli šole. Tečemo do konca maja.

Hvala vnaprej, če boste tekli z nami za podnebno solidarnost.