Na sončno soboto, 15. 10. 2022, se je v Štanjelu odvijal Dan kamišibaja otroških ustvarjalcev Slovenije. Na njem je pogumno nastopilo pet drugošolcev iz Podružnične šole Vipavski Križ z zgodbo o Katarini Barbari. Zgodba je nastala po ljudski pesmi Ukradena putka v okviru lanskoletnega pripovedovalskega festivala Osnovne šole Dobravlje. Na nastopu se je Mark Žvokelj preizkusil v vlogi kamišibajkarja in odlično opravil svojo pripovedovalski izziv. Lucija Črv Kompara, Glorija Troha in Domen Kravos so del besedila suvereno odpeli. Celotno zgodbo pa so nežno prepletali zvoki metalofona izpod rok Taje Rojc. Da je bilo čarobno vzdušje popolno, so poskrbele krasne ilustracije vseh lanskoletnih prvošolcev.