Danes, 24. junija 2021, smo se poslovili od šole in od četrtošolcev, in se spomnili jutrišnjega praznika – dneva državnosti.

Začeli smo s tretjo in zadnjo oddajo šolskega radia, potem pa smo zbrali na grajskem dvorišču. Pozdravili smo počitnice in se s kančkom žalosti poslovili od četrtošolcev, ki za vedno odhajajo iz Vipavskega Križa.

Tudi na domovino nismo pozabili, saj jutri, 25. junija, praznuje 30 let. Trideset let! Naših učencev in učenk še ni bilo na svetu, ko je nastala, morda tudi koga od njihovih mam in očetov ne, njihove babice in dedki pa so na glasovnici obkrožili DA – hočemo samostojno Slovenijo. in tega se bomo te dni z veseljem spominjali.

Čakajo nas same lepe stvari: počitnice – brez zvezkov in učbenikov in domačih nalog, pa morje, morda hribi, babice in dedki, za katere bomo imeli veliko več časa, in veliko veliiiko sladoleda!

Oglejte si, kako veselo je bilo na naši prireditvi.