V okviru Naše male knjižnice so prvošolčki poslušali pravljico z naslovom Petja sprašuje, zakaj je nebo modro hrvaške avtorice Silvije Šesto.  Petja sprašuje, zakaj je nebo modro je zgodba, ki otrokom pokaže, kako zanimiv je svet. Peter, ki ga vsi kličejo Petja, je izjemno radoveden. Neutrudno zastavlja vprašanja o svetu okoli sebe, toda teta Slikanica, ki pazi nanj, medtem ko so njegovi starši v službi, mu ne zna vedno odgovoriti.

V prvem razredu smo s skupnimi močmi izdelali raketo, da bi šli na obisk v vesolje, kjer bi  dobili odgovore na razna vprašanja, ki nas zanimajo:  Kaj se skriva v vesolju? Ali so vse zvezde rumene? Zakaj je vesolje črno? …

Odločili smo se, da bomo odgovore poiskali kar na internetu, raketa bo pa ostala ostala “prizemljena” v naši učilnici.

Maja Kavčič, mentorica Naše male knjižnice