V podaljšanem bivanju smo s pomočjo staršev in starih staršev naših otrok pripravili razstavo na temo Družinska tradicija. To je le eno od področij modula Tradicija, ki je drugi letošnji modul (prvi je bil Pravičnost) v okviru projekta Etika in vrednote, v katerega se je lani vključila naša šola. Za pomoč pri pripravi razstave smo zaprosili starše, stare starše, tudi prastarše in druge sorodnike naših otrok in kot lahko vidite, če si ogledate razstavo v šolski avli ali pa objavljene fotografije, je bil odmev velik. Vsem, ki ste prispevali vsaj delček k tej razstavi, se najlepše zahvaljujemo. Otrokom s pogovori o družinski tradiciji skušamo privzgojiti zavedanje, da so stari predmeti, stari recepti, stare fotografije del tradicije, ki jo moramo skupaj s tistimi, ki so jo ustvarjali in jo prenašajo v današnji čas, spoštovati. To so naše korenine. Nanje moramo biti ponosni, jih čuvati in se jih zavedati, ker brez njih tudi nas ni.

družinska tradicija 059