Konec novembra smo za šolski radio izpeljali anketo o pravljici Rdeča kapica. Zanimalo nas je, ali jo otroci poznajo in kako dobro jo poznajo. Dobili smo pričakovane odgovore. Večina otrok sicer pravljico pozna (nikakor pa ne vsi), vendar jo bolj poznajo iz najrazličnejših risank kot iz knjig, zato so bili temu primerni tudi odgovori na vprašanja o vsebini pravljice – vsaka risanka pravljico pač pripoveduje na svoj način – z veliko umetniške svobode – bi lahko rekli. O anketi smo poročali v drugi oddaji šolskega radia in poslušalcem obljubili, da jim bomo v tretji oddaji prebrali takoimenovano originalno pravljico. Za to naj bi veljala Rdeča kapica bratov Grimm. Če pogledamo na spletno stran, izvemo, da je pravljica o Rdeči kapici pravzaprav ljudska pravljica in da jo je še pred bratoma Grimm recimo zapisal Charles Perrault.

december2015 088pomanjšana

Ekipa druge oddaje šolskega radia