Modri medvedek

V podaljšanem bivanju se od začetka pouka v novem šolskem letu ukvarjamo s stripi. Pripravili smo razstavo stripov. Nastala je iz stripov, ki so jih otroci prinesli od doma, iz stripov, ki jih imamo v naši šolski knjižnici, pa še iz stripov iz dobravske šolske knjižnice.

Kaj počnemo?

Predvsem beremo. Otroci so svoje najljubše stripe predstavili na okrogli mizi z naslovom “Kateri strip mi je najbolj všeč”.

Svoje najljubše stripovske junake so upodobili in razstavili smo jih v šolski avli. Tam lahko vidite Modrega medvedka, Mumina in Smrkljico, Asterixa in Obelixa, Uka in Gluka, pa Snoopyja, Zvitorepca, Trdonje in Lakotnika – junakov najbolj znanega slovenskega risarja stripov Mikija Mustra pa zaenkrat še ne. Morda pa se bo še kdo odločil in se lotil risanja junakov dogodivščin polnih zgodb iz sveta stripa.

Ste vedeli, da so v stripu upodobljeni tudi literarni junaki, kot so Martin Krpan, pa Pikica in Tonček in tudi Mali princ?