Letos bomo začeli v oktobru in tekli do junija. Želimo si nabrati čimveč kilometrov in s tem prispevati k uspešnosti Karitasovega projekta, ki je namenjen ozaveščanju Zemljanov o nujnosti spreminjanja našega ravnanja, da bomo podnebne spremembe vsaj upočasnili. Zaustaviti jih ne moremo, ker so dediščina nekontroliranega razvoja življenja na našem planetu. Projekt je posebej namenjen ljudem v nerazviti Afriki, ki brez svoje krivde trpijo zaradi napredka razvitejših držav.

Spoštovani otroci, starši, morda tudi dedki in babice, tudi letos vas vabimo, da se nam pridružite – tecite, zapisujte razdalje na listke in jih mecite v škatlo, ki je pripravljena v večnamenskem prostoru naše šole.

V šoli pa bomo tekli pri urah športa, v podaljšanem bivanju, med odmori, na športnih dnevih …

.