Po nekaj letih smo se spet prijavili h Karitasovemu projektu »TEK PODNEBNE SOLIDARNOSTI«. Tekli bomo v solidarnosti do ljudi v državah, ki posledice podnebnih sprememb najbolj občutijo. Ideja teka podnebne solidarnosti je, da s pretečenimi kilometri gradimo kroge solidarnosti okoli planeta Zemlje. TEK PODNEBNE SOLIDARNOSTI poteka  deveto leto zapored, v tem času smo pretekli skupaj  392561,59 km. Naš prispevek k tej številki je v šolskih letih 2013/14, 2014/15 in 2015/16  skupaj več kot 8000 kilometrov. Zaslužimo si pohvalo. Vemo, da zmoremo.

Upamo, da nam letos skupaj uspe zgraditi deseti  solidarnostni krog – skupno 400750 km.

Vabimo vas, da nam pri tem tudi vi pomagate. KAKO? Tecite tudi vi. Na listek napišite svoje ime in priimek in/ali ime in priimek svojega otroka ter razdaljo, ki ste jo pretekli. Listek oddajte učiteljici v podaljšanem bivanju. Razdaljo, ki ste jo pretekli, lahko vpišete tudi v spletni obrazec na tej povezavi.  https://1ka.arnes.si/a/15626

Tečemo od aprila do začetka junija 2021. Naj bo kilometrov za podnebno solidarnost čim več – vabljeni k sodelovanju!